City of Sin

14. ledna 2014 v 21:02 |  Město
Vítej v City of Sin, městě hříchů.
Píše se rok 3014 a lidstvo je již na vrcholu svého vývoje. City of Sin je hlavním městem planety, proto zde žije spousta důležitých osobností politiky a její nejdůležitější střed, Ženský počítač Nina66. Když se v roce 2150 vyčerpala veškerá fosilní paliva, svět upadl do paniky. Během pouhých několika let se uvedlo spoustu vynálezů, které na to čekaly i přes 100 let, do dokonalosti a byly uplatněny po celém světě. Například kruhový reaktor, který levně vytváří energii s minimálními ztrátami, jaderné palivo pro veškeré stroje a dopravní prostředky, solární nástřik budov sloužící místo solárních panelů, pokročilá medicína, umělá inteligence a s tím nejvíce související fakt - kybernizace 95% populace. Ať už jde o pouhý čip osahující ID nebo dokonalé náhražky končetin, vše je naprosto bezchybné. S kybernizací souvisí i otázka armády a speciálních jednotek. Většina obyvatelstva planety pochází z biologicky přirozeného rozmnožování, avšak zbytek je tvořen v tzv. Lidských továrnách. Zde se rodí geneticky upravení jedinci určení pro armádu a účely jim podobné. U nich je ve většině případů samozřejmostí i kybernizace důležitých smylů, jako je např. zrak, sluch a čich. Někteří vysloužilí se mohou necházet i mezi prostými civilisty. V armádě jsou bráni jako zbraně, avšak po jejím opuštění jsou zbaveni pomocných přístrojů pro své kybernetické součásti a stávají se plnohodnotnými občany. Jsme v budoucnosti, proto je samozřejmostí, že naše planeta neni jediná obývaná. Ať už jsou planety patřící do této aliance obývané lidmi nebo mimozemsými inteligentními tvory, tvoří důležité články politiky a mají různé vlivy. City of Sin je nejen hlavní město planety ale i hlavní město aliance, proto zde žijí i jiné než lidské rasy. Pro město doslovně platí fráze: Chudí jsou dole, bohatí nahoře. Proto se přízemním částem města v sektorech 4 a 5 přezdívá Slumy. Tam žije chudina, jejíž obyvatelé nejsou v 70% ani očipovaní. Proto nemají dovolený vstup do hlavních sektorů 1 a 2 a mnohdy ani do sektoru 3. Jedním z mála pozitiv je to, že homosexuál už neznamená nic špatného. Ani v těch nejvyšších postaveních. Sice existuje několik stovek lidí, kteří jsou proti nim, ale ti jsou z chudých oblastí. Sektory jsou od sebe odděleny zdmi a elektroplazmatickými štíty, které brání nepovolaným přeletět hradby. Po slumech poletují tzv. God's eyes, jsou to přístroje, zhruba o velikosti melounu, splňující úlohu kamerových systémů s AI (Umělou inteligencí). Většinou jsou řízeny automaticky ale v případě některých podezření jsou používány jako sledovací zařízení a pořizují důkazní záznamy při policejních akcích, proto vždy jeden God eye poletuje při policistech.
Mapa města

Město je rozděleno do 5 sektorů, kdy sektory 1 a 2 jsou hlavními, sektor 3 je pro střední třídu a sektor 4 a 5 pro chudé. Okolí města není prázdné, jsou zde poblíž další města, zasahující na většinu povrchu planety, včetně vodních ploch.

Legenda
Modrá - Ulice
Světle modrá - Budovy
Růžová - Vlaková doprava
Tyrkysová - Hranice města a mezi sektory

ID - Moderní občanka

ID čip, nebo také jen ID, je důležitou součástí poctivého občana. Umisťuje se na horní část levého ušního boltce v podobě malé kuličky a jsou na ni speciální čtečky, které vlastní především policisté. Jakmile o svoje ID přijdete a odmítnete náhradu, nebo jej vůbec nemáte, jste automaticky pro systém Rebel. Poté jste vykázáni do chudých oblastí města a nikdy nesmíte do sektorů 1, 2 a 3. Takovýmto zákazem však nedisponují jen bytosti bez ID, ale i bytosti s čipem, které byly vykázány za určitým důvodem, kterým může být i nízké IQ. Ti mohou mít přístup většinou i do sektoru 3.

Policie, armáda a tajné jednotky

K tomu není co více dodat. Zkrátka mohutné, obrněné postavy v maskách s puškami, paralyzéry a obušky. Mívají různě kybernizované smysly, podle čehož jsou tvořeny jejich týmy. V týmech může být i jedna speciální jednotka, vyznačující se rudým pruhem na hrudi pancéře.


Slumy

Říkáte si, že ve městě budoucnosti nemůžou být žádné extrémní podmínky? To jste na omylu. Slumy praticky vybočují ze sledování systému. Vraždy, znásilnění a další kriminální činnost je tu na denním pořádku. Slumy jsou obývané tak chudými lidmi, že zde prakticky neexistují dopravní prostředky na úrovni těch v hlavních sektorech. Zbraně jsou zde maximálně laserové a dopravní prostředky nelevitují výše než půl metru. Nikdo tu nemá tolik peněz, aby si pokročilou techniku mohl dovolit. Navíc je zde systémem zakázaná, mohla by uvést zbytek města v nebezpečí.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama