Droid

17. ledna 2014 v 0:04

Vypadá jako člověk, jedná jako čl
ověk a přesto člověkem v pravém smyslu slova není. Droid je v podstatě vyvinutější a sofistikovanější verzí robota. Ve většině případů jsou droidi vybaven
i AI - t
edy autonomní inteligencí, která je soběstačnější než inteligence umělá. Dokáží dělat vlastní rozhodnutí, dokonce i "zdivočet". Jako divoký droid je označován takový, který neslouží žádnému majiteli a jedná dle svých vlastních rozhodnutí. Droidi se také nemusí řídit zákony robotiky, tudíž dokáží zabíjet nebo jinak škodit lidem a mohou být velmi nebezpeční.

Běžný člověk snadno droida zamění za sobě rovného, na první pohled jsou nerozeznatelní, a to, zda je odhalí jejich chování, záleží na kvalitě programování. Mnozí mohou dlouhou dobu žít neodhaleni, dokáží simulovat potřebu jídla, pití a spánku. Všichni droidi vybavení autonomní inteligencí také mají ekvivalent lidských pocitů, opět záleží na kvalitě čipů o lidském chování. Jsou milí i krutí, vypočítaví i ochotní pomoci. Někteří se dokáží zamilovat, nebo prožívat stav lásce velmi podobný, v takovém případě se pak často stávají velice ochranitelskými vůči objektům svého zájmu.

Droidi velice často pracují ve vojenských či policejních službách, výjimkou nejsou ani specializovaní pracovníci bezpečnostních serverů nebo ti, kteří zajišťují plynulý chod systému ID. Méně často je pak možné je nalézt jako soukromou ostrahu, jako náhradu životních partnerů bohatých lidí nebo jako pracovníky například v lékařství, školství či vrcholné gastronomii.

Vzhled je každému droidovi souzen při jeho sestavení, nebo, chcete-li, narození. Upravit jeho podobu je velmi obtížné, neboť syntetická kůže, kterou jsou vybaveni, se sice velmi rychle hojí bez znatelných jizev, avšak tento benefit je vyvážen protikladem. Složení syn-kůže je u každého modelu odlišné, což mělo sloužit jako bezpečnostní opatření, aby se zdivolečí droidi nemohli jednoduše skrýt. Díky tomu je takřka nulová šance, že kůže přijme estetické zákroky plastické chirurgie, stejně tak změnu barvy vlasů.

Pamatujte, že popis je jen orientační a jeho rozsah nemá vaši fantasii utlouct pohrabáčem, ale naopak povzbudit. Chcete si udělat droida, ale něco na vaší postavě by bylo v rozporu s tím, co jste tu četli? Žádný problém, zkrátka najděte některého z adminů na chatu, nebo nám pošlete vzkaz. Pokud budete umět svůj nápad dobře vysvětlit, je velká šance, že se do hry dostane.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama