Úvodní článek

22. dubna 2014 v 22:02 | Lucas

Vítejte v City of Sin

Píše se rok 4016. Tedy pokud se nějaký rok nevytratil za dob temna, které nastaly po roce 3150, kdy skončila Atomová válka. Byla to nejkrutější bitva, jež měla nakonec pouze jediný cíl - všechno zničit.

Mraky zčernaly, a když lidé neměli daleko od života v jeskyních, svár konečně skončil. Půda byla vyprahlá, voda se stáhla pod zem a lidem nezbylo vůbec nic. Nato se Země začala otrásat, jako by planeta naposledy lapala po dechu. Špínu spláchlo moře, které vypryštělo z hlubokých propastí, a za několik dalších desítek let se rozehnaly i mraky, aby osvítily znovu zrozenou Zemi. Následky otřesů se změnila podoba celého světa. Kontinentny se rozlámaly a znovu spojily, aby vytvořily 3 nové. Nová generace je pojmenovala podle toho, co si pamatovali jejich prarodiče. Ameireaga, Aisia a Eorpa.

S novým věkem se objevila i skupina takových, kteří rychle změnili žár slunce v energii a to, co jiným před nimi trvalo stovky let, vymysleli, než zemřela první nová generace. Města rostla spolu s lesy, jenž nakonec vykácel pokrok. Avšak lidé se poučili z chyb svých předků a vytvořili první skutečně fungující umělou inteligenci s názvem Nina1. Pochopili, že člověk nikdy nesmí opět vládnout. Nina nejdřív panovala jen malému území, ale s vývojem nakonec ovládla celý svět.

V roce 4016 je na trůně již 66. verze Niny. Každý kontinent je nyní obrovské město, plné létajících aut, nekonečně vysokých mrakodrapů a s miliardami obyvatel. City of Sin je centrem Ameireagy, kde sídlí Nina66. Na minulost před 2 000 lety si nikdo nevzpomene, a také nikdo pořádně neví, jak vlastně vypadala. Ale na tom jim nesejde, dnes se všechno točí kolem úplně jiných věcí. Populární jsou například sociální sítě, kybernetika, Aréna, Starbucks, či pouho-pouhý svobodný život. Jenže ne každý měl volbu svobody. Můžete tomu klidně říkat otrokářství, ale obchod s Pety se asi už nikdy nezastaví.

Ať jste si vysnili budoucnost jakkoliv, nic nezměníte na tom, že v City of Sin jsou bohatí nahoře a chudí dole. Alespoň již nikdo nesoudí orientaci a gender.


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama