Rasy - Robot

23. dubna 2014 v 0:08
Roboti jsou, na rozdíl od Droidů, stále mnohem více podobni strojům a v případě zastaralejších modelů často vybaveni jen velmi jednoduchou umělou inteligencí, která jim neumožňuje svou nelidskou podstatu skrývat. V žádném případě se ale nejedná o hloupá stvoření podobná automatům na kávu. Mohou být čímkoli, k čemu byli vytvořeni, od servírek a kuchařů, až po podpůrné policejní jednotky. Existují i tací, kteří jsou specificky vybaveni k plnění sexuálních fantazií.

Nelze od nich ovšem očekávat, že budou myslet nebo se chovat jako lidé, stejně tak nemají city, nebo svědomí. Většina robotů se stále podřizuje "zákonům robotiky", krom těch, kteří jsou cíleně sestaveni za jiným účelem. Robotičtí pomocníci a zaměstnanci se nejčastěji uplatňují ve vojenských složkách a v profesích, o které nemají lidé zájem. S vynálezem droidů však jejich počet klesá.

Zákony robotiky:
1) Robot nesmí ublížit člověku, nebo svou nečinností dovolit, aby bylo člověku ublíženo.
2) Robot musí poslechnout člověka, kromě případů, které jsou v rozporu s prvním zákonem.
3) Robot se musí chránit před poškozením, kromě případů, které jsou v rozporu s prvním nebo druhým zákonem.

Vždycky jste toužili vžít se do kůže terminátora, ale to co tu o robotech čtete vám ho ani zdaleka nepřipomíná? Nemusíte se bát, popis je orientační a vaše postava ho nemusí splňovat na sto procent. Pokud si chcete vytvořit jedinečnou a něčím vyčnívající postavu, nebojte si odchytit některého z adminů na chatu, nebo poslat vzkaz s krátkým popisem vašeho nápadu. Máme rádi originalitu, takže je velká šance, že pokud svůj nápad budete umět obhájit, projde vám.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama