Červen 2014

Ústředí černého trhu

13. června 2014 v 16:51 | Lucas
Na samé hranici mezi City of Sin a slumy je mezi řadou opuštěných továrních budov jedna, které se squoteři z celkem jasného důvodu vyhýbají. Z důvodu, který je jasný každému, kdo již pronikl do řady nepsaných pravidel zdejšího podsvětí.

Právě zde se totiž, ve velké hale plné stánků, někteří čas od času, jiní denně, schází překupníci, pašeráci a obchodníci, kteří mají společné jedno - rozhodně neplatí daně. Jakmile vejdete těžkými kovovými vraty, uvidíte hloučky lidí, kteří mezi sebou mluví, hrají karty, nebo jen sledují televizi. Černý trh se ani zdaleka nepodobá obyčejnému tržišti. Pokud se s někým rozhodnete uzavřít obchod, pravděodobně vás pozve do jedné z kanceláří v zadním traktu budovy, kde s vámi dohodne podmínky a teprve po zaplacení zálohy vám předá informace o tom, kde si můžete zboží vyzvednout.

Čas od času se starou továrnou ozvou zvuky střelby nebo rvačky. Většinou to nikoho nevzruší ani natolik, aby se podíval kolem sebe. Nepohodlné, nebo příliš zvědavé klienty, je třeba odstranit, stejně jako příliš silnou konkurenci. Mezi těmi, kteří se na černém trhu pohybují již delší dobu, panuje jistá symbióza založená na principu "nebudu se starat o tvé věci, ty se nebudeš starat o mé". Spolupráce nastává jen výjimečně, ve chvílích, kdy se policejní čmuchalové dostanou až příliš blízko, nebo když se naskytne možnost vydělat opravdu velkou sumu peněz.


Sektory

13. června 2014 v 16:22 Město

Sektor 1

Sektor 2

Sektor 3

Sektor 4

Sektor 5

Elysium


Garáž

11. června 2014 v 19:13
Garáž je nelegální klinika na okraji City of Sin, kterou založil bývalý vojenský lékař a kyborg Christo po tom, co ho odvolali do důchodu - především pro to, že nerespektoval příkazy nadřízených a ošetřoval i zraněné "nepřátele". Koupil starou budovu garáže a na truc všem autoritám ji postupně vybavil jako kliniku.
I když je klinika oficiálně neschválená, ve skutečnosti je spíš takovým veřejným tajemstvím, o kterém se nemluví (ačkoliv její existence neustále někoho překvapuje). Neví o ní policejní složky, dokonce ani šéfové černého trhu a zainteresovaní zastánci systému. Je to jediná možnost lékařské péče pro chudé a pomáhá zabránit šíření nákaz mezi chudinou.

Úplně prvním vybavením, kromě vojenské lékárničky, se stala UI DAHAKA - vojenská lékařská umělá inteligence, která tehdy neuspěla v testech, jako příliš nekontrolovatelná. Díky svým konexím ji Christo získal a s velkou pomocí technika, který na ní původně pracoval, postupně nainstaloval v celé Garáži.
Dahaka má schopnost učit se a stále má přístup do vojenských léčebných výzkumů. V Garáži doslova ovládá každý kousek elektroniky, včetně zámků, nebo nepostradatelné světelné sterilizace. Je to poměrně nemluvná umělá inteligence a občas má doslova mafiánské způsoby. Vždy jsou pro ni na prvním místě lidé, kteří s ní pracují - jsou pro ní jako vlastní ruce - a stará se především o ně, a teprve po nich jdou na řadu případní pacienti.

Dahaka dokáže sledovat životní funkce každého, kdo se pohybuje na klinice, proskenovat ho a zobrazit veškeré snímky, nebo informovat o dalších podrobnostech. Další obrovskou výhodou této UI je, že dokáže navádět při ošetřování i naprostého laika.
Její senzory dosáhnou na krátkou vzdálenost i za zdi Garáže a tak pozná, neplíží-li se zrovna někdo okolo.
Garáž není příliš velká. Když tam vejdete, připadáte si spíš... jako na pitevně - přímo naproti vám jsou ve zdi zabudované trezory - vždy šest skříněk vedle sebe ve čtyřech řadách pod sebou. Jsou to úložné trezory pro krev, vakcíny, léky i drogy (neprodávají se, ale občas se podaří nějaké získat - pak se dávají buď feťákům ve vážných abstinenčních stavech, nebo místo anestetik pacientům - anestetika a antibiotika se shánějí daleko hůř než drogy). Osvětlená je spoustou nastavitelných bodových světel ve stropě i v zemi, které zajišťují i světelnou sterilizaci.
Na levé straně vedle skříněk jsou ocelové uzamykatelné dveře do maličké chodby, s točitým schodištěm dolů - do tmavého bytu, kde obvykle pobývá zdravotník/lékař, který na klinice zrovna pracuje (i zde je přítomná UI a hlídá svého "svěřence").

U levé stěny jsou nerezové skříňky (některé se zámkem) na nástroje a obvazy a v bližším rohu je i kuchyňka. Na pravé stěně jsou sklopitelná lehátka a mezi nimi jsou roztažitelné paravany, ale stává se jen velmi zřídka, že tam někdo zůstane déle, než je nutné.

Nejdůležitější část je uprostřed garáže - polohovatelné lehátko a několik pojizdných stolků na nástroje. Za lehátkem jsou navíc ve stropě zasazené obrazovky.
Přímo u vchodu je několik starých gaučů a blíž kuchyňce i stolek. Většinu lidí pobyt na této klinice znérvózňuje, proto se tam jen málo kdy někdo sejde.

Členové společnosti Cerberus mají neomezený přístup do garáže.James Sully

1. června 2014 v 22:22 Obyvatelée
Hráč: Jynx
(Oko jsem upravila sama pro lepsi predstavu :D)
Jméno: James Sully

Pohlaví: Muž

Věk: 21

Rasa: Kyborg, Evolution

Názor: Aristokrat

Bydliště: Sektor 3

Práce: Tajná jednotka proti korupci, mimo službu je zaměstnán jako speciální jednotka policie

ID: Ano

Elysijské ID: Ne

Povaha a záliby:
Na první pohled přísný a nekompromisní. Je lhostejný k neznámým lidem a pohrdá těmi, jež se zajmají o druhé. Nemyslí tak úplně jenom na sebe, protože ti, kteří proniknou do jeho tvrdé ulity, jsou pro něj vším. Pokud se na někoho upne, jen velmi těžce se dokáže smířit s odloučením. Stále je jako dítě, cokoliv, co není podle něj, ho rozzuří a i malá hádka v něm vyvolá agresi. Rád bije lidi, protože ví, že má navrch. Má spoustu komplexů, které hojně zapíjí alkoholem a lehčími drogami. Jedním z důvodů, proč je z něj agresivní opilec, je ztráta milované osoby. Nikdy však o ní nemluví, považuje to za slabost. Má rád sex a dalo by se říci, že si to rozdá snad s každým. Je v něm velmi submisivní a abych popis zkrátila, je to prostě děvka. Nemá žádnou úctu k ženám, bere je jen jako "kozy a dvě díry". Samozřejmě je také sprostý, drzý a rejpavý. Nikdy by však ženu neuhodil, pokud neurazí jeho ego, kterému rád říká čest. Je samotářský ale pokud se opravdu nudí, dokáže se připlést i k cizímu člověku, jen aby ho mohl popichovat k naštvání a pak mu rozbít hubu. Do práce, kterou má nově ve 4. sektoru, jezdí vlakem. To ho dohání k šílenství. Nesnáší, když poutá pozornost, a proto se na veřejnosti ukazuje jen s kapucou na hlavě a dlouhé vlasy schovává do mikiny. Pokud se někdo blbě dívá na jeho oko, je kvůli tomu schopný zničit celou hospodu.